Home

Matterhorn a Zermatt

Matterhorn & Zermatt

Doprava

Jak se dostanete do Zermattu? Můžete se vydat autem. Vzdálenost z Prahy do Zermattu je 1030 km a z Brna do Zermattu 1135 km, přičemž nejlepší je trasa autem přes Rozvadov, Norimberk, Bern, Fribourg, Sierre. Poté údolím Rhony až do vesničky Täsch, kde silnice končí a auto si musíte nechat na záchytném parkovišti a odsud pokračovat do 8 km vzdáleného Zermattu vláčkem či pomocí expresní elektrické zubačky, která jezdí každých 20 minut a za čtvrt hodiny Vás doveze přímo do centra Zermattu. Z centra můžete využít služeb kočárů či taxi, které jsou v podobě elektromobilu a jezdí tu již od roku 1947.

Další variantou je využít autovlaku, ale to musíte z Bernu pokračovat směrem na Thun a Kandersteg, kde tímto vlakem podjedete hlavní hřeben Bernských Alp a vyjedete přímo v údolí Rhony a tím si ušetříte cca 100 km cesty po dálnici. .
V roce 2008 byl otevřen tunel Lötschberg-Basistunnel, dlouhý 34,6 km, a spojuje kanton Bern a Wallis. Tudíž je tato cesta zkrácena o více jak 3 hod. a 20 min. V zimním období bývají horské pasy přes Chur pro automobily uzavřeny, proto je doporučován převoz železnicí.

Do Zermattu letecky

Další možností, jak se dostat z České republiky do Zermattu, je letecky. Z Prahy létají pravidelné přímé spoje jak do Curychu tak do Ženevy. Často můžete narazit na velmi zajímavé nabídky letenek. Z cílového města se pak můžete do Zermattu dopravit jak vlakem (vlaková síť ve Švýcarsku je proslulá svojí kvalitou a precizností) nebo autem, které si na letišti pronajmete. Z Ženevy nebo Curychu jste v Zermattu za pár hodin.

Nejlevnější zpáteční letenku do Ženevy pořídíte včetně tax za okolo 3000 Kč. Do Curychu také létá společnost ČSA. Tam je cena zpátečního letu cca podobná.

Online letenky do Švýcarska nakupujte zde >>

Letenky nejen do Zermattu můžete kupovat prostřednictvím partnerského portálu NetLetenky.com, který nabízí i letenky do Švýcarska od všech prověřených společností.

Do Zermattu se také pořádají organizované zájezdy cestovních kanceláří.